Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie magazin mixt
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie magazin mixt

Buna ziua. Va rog sa imi spuneti daca intr-un magazin mixt (mic,de cartier,nu super/hipermarket) cu detergenti,cosmetice,mancare pt animale,electronice mici,alimente,(sigilate,nimic vrac),bauturi,este nevoie de o autorizatie speciala de functionare pt toate aceste produse impreuna? Este o regula de aranjare a marfurilor pe raft astfel incat sa nu existe probleme de incompatibilitate a produselor pt ca am auzit tot felul de variante? Bineinteles ca nu pui sticla de clor langa pachetul de biscuiti sau sticla de suc,fiecare pe raionul lui., Multumesc frumos,o zi buna.
george-neagu, moderator