Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Infiintarea unul SRL-D
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Infiintarea unul SRL-D

Buna ziua, asi dori si eu o informatie cu privire la urmatoarele aspecte:
- ce coduri Caen imi trebuie in actul constituitv pentru comercializarea pesticidelor si ierbicidelor al plantelor, semintelor, al urmatoarelor produse: - sape, topare, cuie, prize, intrerupatoare
- galeti, lighene, stropitoare,
- detergenti, hartie igienica, sapunuri
Mentionez ca asi vrea sa imi deschid ca un fel de magazin general cu produsele astea.
Buna ziua! as dori si eu sa mi se spuna tot asa ce coduri caen imi trebuie pt infiintarea unei firme de productie si montarea geam termopan. ideea e ca trebuie 5.
@CuzescuAndra
462 Comerţ cu ridicata al produselor agricole brute şi al animalelor vii
4621 Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
Această clasă include:
-comerţul cu ridicata al cerealelor şi seminţelor
-comerţul cu ridicata al fructelor oleaginoase
-comerţul cu ridicata al tutunului neprelucrat
-comerţul cu ridicata al furajelor şi materiilor prime agricole; n.c.a.

471 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate
Această grupă include comerţul cu amănuntul al unei diversităţi de produse în aceeaşi unitate (magazine
nespecializate), de tipul supermarket-urilor sau magazinelor universale.
4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Această clasă include:
-comerţul cu amănuntul al unei largi palete de bunuri, în care produsele alimentare, băuturile sau produsele
din tutun nu sunt preponderente
-activităţi ale magazinelor universale care comercializează, în general, produse ca: îmbrăcăminte, mobilă, produse electrocasnice, articole de fierărie, cosmetice, bijuterii, jucării, articole sportive etc
4752 Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi al celor pentru vopsit, în
magazine specializate
Această clasă include:
-vânzarea cu amanuntul a articolelor de fierărie
-vânzarea cu amanuntul a vopselelor şi lacurilor
-vânzarea cu amanuntul a produselor din sticlă
-vânzarea cu amanuntul a altor materiale de construcţii, cum sunt cărămizi, lemn, echipament sanitar
-vânzarea cu amanuntul a materialelor şi echipamentelor de bricolaj
Această clasă include de asemenea:
-vânzarea cu amănuntul a maşinilor de tuns gazonul, indiferent de modul de operare
-vânzarea cu amănuntul a saunelor
4776 Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor, comerţ cu amănuntul al animalelor de
companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
@ggami
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie si tamplarie, pentru constructii
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru constructii
4332 - Lucrari de tamplarie si dulgherie
4334 - Lucrari de vopsitorie, zugraveli si montari de geamuri