Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Martor în proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Martor în proces

Bună ziua! Am nevoie de ajutorul dvs. Ai noștri parinti sunt în divort iar tata ne a citat pe noi 3 copii (suntem majori) ca martori. Eu nu vreau sa ma duc pt ca nu am de ce! Pot sa iau vreo amenda daca nu ma prezint? Sau ceva mai grav? Menționez ca nu locuiesc în tara. Mulțumesc
Buna ziua,
Chiar daca tatal v-a indicat ca martori, instanta nu va admite ca sa depuneti marturie.
Daca, prin absurd se admite, transmiteti la instanta o solicitare sa nu fiti audiata aratand ca sunteti fiica si locuiti in alta tara.
Nu veti pati nimic in aceste conditii.