Forum Discuţii juridice Achiziţii publice COntracte achizitii prestari servicii
Discuție deschisă în Achiziţii publice

COntracte achizitii prestari servicii

Ce act trebuie incheiat pentru prelungirea contrtactului de prestari servicii ce expira la finele anului daca pretul se micsoreaza
andreyus, utilizator
Pt a putea raspunde sunt necesare date concrete:
- ce servicii?
- prin ce procedura s-a atribuit?
- contractul prevede posibilitatea de a modifica aceste clauze?
- in cadrul documentatiei de atribuire (daca a existat) s-a prevazut aceasta posibilitate?
- valoarea totala se modifica?
- din vina cui trebuie prelungita perioada (daca e cazul)?
- cu ce perioada se preconizeaza a se prelungi?
Micsorarea pretului nu este prea relavanta in comparatie cu valoarea totala implicata prin prelungire.
Aditional.