Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Monografie fonduri europene
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Monografie fonduri europene

Nu am mai lucrat cu fonduri europene nerambursabile si as vrea sa-mi spuneti daca inregistrarile urmatoare sunt corecte:
- pentru investitii
445=475 inreg subv. la aprobare
2xx=404 achizitia mij. fix
5121=445 incasare subv
404=5121 plata furnizor
681=281 amortizare si 475=7584
- pentru obiecte de inv
445=472
472=741, sau le trec tot la investitii
- pentru salarii
475=7414/7415
- pentru serviciile de consultanta care au fost efectuate si platite care ar fi monografia? (tot din fonduri europene)
Va multumesc anticipat

george-neagu, moderator