Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport si buletin amindoua expirate
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport si buletin amindoua expirate

Pot obtine macar unul din ele la consulatul din Madrid daca si pasaportul si buletinul sunt expirate?
Ymyt, utilizator
Pasaportul fara buletin nu se poate obtine, decat daca solicitati un pasaport CRDS. Daca insa locuiti in Romania imputerniciti la ambasada/consulat pe cineva din tara pentru a va face buletinul (ii trimiteti toate actele necesare>procura, poze, bi expirat, cartea de alegator, certif de nastere, dupa caz de casatorie, de nastere copiii, sentinta divort ori certif deces sot, actele de spatiu si 7 lei pt. taxa)si mai apoi dupa ce aveti CI solicitati pasaportul.