Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Contract între avocat și client
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Contract între avocat și client

Contractul dintre avocat și client trebuie înregistrat la finanțe sau în alta parte?
Buna ziua,
Contractul il va inregistra avocatul in contabilitatea sa.
Nu,contractul de asistenta juridica il inregistreaza avocatul conform prevederilor legii nr.51/1995 privind exercitarea profesiei de avocat.
Buna seara!

Am remarcat ca este functional si site-ul privind REGISTRELE PUBLICE ale actelor intocmite de avocati [ link extern ]
Si in ce consta nelamurirea dvs,doriti sa va reclamati av?
Vreau să știu dacă cei care mă dau în judecata au încheiat legal un contract de consultanță. Și dacă aș putea să-l găsesc undeva în vreun registru.