Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii norma partiala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii norma partiala

Buna ziua!
Angajat cu norma intreaga.
In cazul in care se adauga inca un loc de munca, cu norma partiala (2-4ore), contributiile aferente celui de al doilea loc de munca se vor plati tot aferente salariului minim brut? In cazaul in care exista deja un contract cu norma intreaga.
Multumesc!
Pentru cel de-al doilea loc de munca se vor plati contributiile aferente salariului pentru norma de munca partiala ( nu se vor plati la valoarea salariului minim deoarece persoana respectiva mai este angajat cu norma intreaga in alta parte)