Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Am fost batut in prima saptamana din februarie, ce sa ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Am fost batut in prima saptamana din februarie, ce sa fac?

Iesisem seara aceea cu prietenii si am baut oleaca(destul cat sa incep sa ma clatin). Am intrat in vorba cu o fata dintr-un club iar un individ mi-a spus sa o las in pace. Am persistat, nu am agresat, iar individul m-a poftit afara si am fost batut(am fost lovit intai din spate cu pumnii, am cazut jos etc). Am evidenta fotografica si martori(prietenii). Nu am fost la medic sa declar nimic. Acum ca s-a vindecat(a durat in jur de 10 zile sau mai putin), e posibil sa am sept deviat. Care ar fi cea mai buna decizie si ce se poate intampla? Multumesc anticipat!
P.S.: E posibil sa nu fi ales forumul corect, intrucat nu sunt destul de bine instruit in ceea ce priveste clasificarea actului.
Pentru a porni un proces cu șanse de câștig va trebuie un certificat medico legal de la INML. Se poate emite și dacă v-ați vindecat dar cu condiția sa aveti acte de la medic.