avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutirea de impozit e valabila si pentru studii la ID
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutirea de impozit e valabila si pentru studii la ID

Buna ziua,

In contextul acestei noi legi valabila de la 01/02/2018, persoanele care lucreaza in IT si care urmeaza cursurile ID pot fi si ele scutite de impozit ? Eu nu am vazut nici o distinctie intre cursuri zi sau ID.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: cris2279 , utilizator 15:20, 2 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Scutirea de impozit în IT se acordă și pentru acei angajați care nu au deloc diplomă de licență, dar sunt înscriși la facultate, nu se distinge felul cursurilor - zi sau ID -, conform Ordinului comun nr. 1168/2017/3024/2018/492/2018/3337/2017.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajare post it anelia88 anelia88 Buna ziua! As vrea sa stiu daca o persoana ce a terminat un liceu cu profil uman (detine diploma de bacalaureat) poate fi angajata in domeniul IT daca ... (vezi toată discuția)
Studii necesare - manager proiect informatic - cod cor 251206 andrei_tatu andrei_tatu Am o intrebare legata de studille necesare pentru functia \"Manager de Proiect Informatic\" (Cod COR: 251206). Sunt absolut necesare studii superioare pentru ... (vezi toată discuția)
Refuz - acordare scutire de impozit pentru domeniul it popescu96 popescu96 Bună ziua, Situația în legătură cu care am nevoie de asistența dumneavoastră sună în felul următor: Sunt student în anul al III-lea la ... (vezi toată discuția)