Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Scutirea de impozit e valabila si pentru studii la ID
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Scutirea de impozit e valabila si pentru studii la ID

Buna ziua,

In contextul acestei noi legi valabila de la 01/02/2018, persoanele care lucreaza in IT si care urmeaza cursurile ID pot fi si ele scutite de impozit ? Eu nu am vazut nici o distinctie intre cursuri zi sau ID.

Multumesc!
Scutirea de impozit în IT se acordă și pentru acei angajați care nu au deloc diplomă de licență, dar sunt înscriși la facultate, nu se distinge felul cursurilor - zi sau ID -, conform Ordinului comun nr. 1168/2017/3024/2018/492/2018/3337/2017.
Multumesc!