Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Depunere bilant ONG
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Depunere bilant ONG

Buna ziua! Am doua intrebari , ma puteti ajuta?
1. In cazul in care la o asociatie nu a fost depus inca bilantul pentru anul 2008. se poate depune acum sau sa se astepte la anul urmator cand se depune bilantul pt. anul 2009?
2. Iar in cazul in care are activitate economica trebuie sa depuna si declaratia 101?

Va multumesc
Maria
Posibil ca pentru anul 2008 bilantul contabil sa fie depus cu amenda.
Daca sunteti platitori de impozit pe profit anual atunci veti depune declaratia 101.
V-as sugera depunerea prin posta in cel mai scurt timp cu confirmare de primire .Puteti avea surpriza sa -l primeasca si sa-l inregistreze chiar fara amenda .
Succes .
TamaraL a scris:

V-as sugera depunerea prin posta in cel mai scurt timp cu confirmare de primire .Puteti avea surpriza sa -l primeasca si sa-l inregistreze chiar fara amenda .
Succes .

De primit o sa-l primeasca, dar fara a primi o sanctiune cam greu de crezut in conditiile crizei actuale ;)
...adevarul este ca au inceput sa amendeze si sa puna penalitati de la prima zi de intarziere in situatii chiar ilare..este incredibil ce poate scoate din oameni criza si alegerile electorale din aceasta toamna .
C.A. Tamara Lenz , Avocat
:offtopic:
alegerile mai putin ... in schimb criza este fara masura:(