Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de detasare

buna ziua! ma poate ajuta cineva cu un model de contract de detasare? multumesc anticipat
Fie pe decizia de detasare, fie in acordul dintre cele doua societati se poate prevede acest lucru.
Buna ziua.
Intrebarea mea este: pot sa detasez o femeie de serviciu de la un service auto la o gradinita? Nu stiu daca e de stat sau particulara. Daca se poate cum pot sa procedez? Multumesc.
Daca este porivata este posibil acest lucru.

Daca este de stat este discutabila problema, intrucat la stat posturile libere sunt blocate.