avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de detasare

buna ziua! ma poate ajuta cineva cu un model de contract de detasare? multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 13:12, 25 Septembrie 2013
Fie pe decizia de detasare, fie in acordul dintre cele doua societati se poate prevede acest lucru.
Buna ziua.
Intrebarea mea este: pot sa detasez o femeie de serviciu de la un service auto la o gradinita? Nu stiu daca e de stat sau particulara. Daca se poate cum pot sa procedez? Multumesc.
Daca este porivata este posibil acest lucru.

Daca este de stat este discutabila problema, intrucat la stat posturile libere sunt blocate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Detasarea doinytza doinytza Intre firma care detaseaza si firma care primeste salariatul detasat, ce document se incheie si ce va cuprinde el? Multumesc! (vezi toată discuția)
Detasare vicsilron vicsilron Buna ziua, Am o rugaminte la dvs. In legatura cu procedura de detasare. De ce acte am nevoie si ce pasi trebuie urmati mai exact. Imi puteti da o legatura ... (vezi toată discuția)
Detasare Georgi_eu Georgi_eu Buna ziua! Daca vreau sa detasez angajatii unei sucursala la societatea-mama, ce acte trebuie sa intocmesc? Exista vre-un tipizat? Va multumesc anticipat! (vezi toată discuția)