Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Schimbarea lichidatorului
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Schimbarea lichidatorului

Dacă în cadrul unui dosar de insolventă a fost înlocuit lichidatorul, atunci cand există sume în contul debitorului dar sunt insuficiente pentru plata ambelor onorarii (momentan), cine are prioritate la incasarea onorariului (lichidatorul actual sau cel anterior)? Menționez că procedura este în curs de desfasurare.
Depinde , in functie de ce si cat din procedura de insolventa au manageriat fiecare.