Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stabilirea valorii unei donatii
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stabilirea valorii unei donatii

Cum se stabileste valoarea unei donatii cand se face reductiunea liberalitatilor excesive in cazul unui partaj notarial? Dar in cazul unui partaj judecatoresc?
Daca vorbim de un bun imobil care a fost donat, se evalueaza in functie de studiul de piata intocmit de camera notarilor publici conform art 111 Cod Fiscal
Puteti gasi expertizele pe www.unnpr.ro
MihailZC, utilizator