Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Îmi poate spune cineva dacă ,Consiliul local poate ...
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Îmi poate spune cineva dacă ,Consiliul local poate respinge un aviz PUD pe motive de oportunitate ?

Am obținut un Certificat de urbanism și toate avizele solicitate prin acel certificat .Am obținut inclusiv avizele de specialitate din primărie și raportul arhitectului -șef este favorabil .Însă m-am trezit că PUD ul a fost respins de către Consiliul local pe motiv că investiția nu este oportună (investiție privată în totalitate).Vă mulțumesc
mmateescu77@yahoo.com, utilizator