avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 113 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Rabla 2018
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Rabla 2018

Salut, am si eu o intrebare... Se poate instraina voucherul?
As dori sa achizitionez o masina prin programul rabla 2018,dar nu am o masina veche, as vrea sa cumpar un voucher...
Ultima modificare: Miercuri, 14 Martie 2018
Phantomell, utilizator
Cel mai recent răspuns: Phantomell , utilizator 17:25, 15 Martie 2018
Salut. Daca esti din Iasi iti dau eu o DACIE ,ptr. tichet. 0754-299240
Nu, nu m-am exprimat bine inseamna, nu am masina sa fie eligibila pt remat. Am inteles ca trebuie sa o am de minim 5ani in posesie (inmatriculata pe numrle meu) pt a o putea duce la rabla, iar voucherul poate fi folosit numai personal... Am inteles gresit? Stie cineva?
Mentionez ca masina nu are 5ani in posesia mea, asta ar fi motivul pt care as vrea sa cumpar un voucher...
Nu am idee, dar eu o am in posesie din septembrie 2012, asa s-au implinit cei 5 ani.
Trebuie sa fie inmatriculata de 8ani,am sunat la un dealer auto si am intrebat. Mersi oricum pt ajutor. Bafta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Voucher-dacia mariusika23 mariusika23 Salutare Am cateva nelamuriri in legatura cu acest voucher: 1.Ca sa intru in posesia lui masina trebuie sa fie cu actele in regula(I.T.P si R.C.A+impozitul ... (vezi toată discuția)
Vouchere rabla melcisor melcisor Buna ziua! As vrea sa cumpar un auto nou cu credit auto. pentru avans pe langa o suma mica as vrea sa cumpar 3 vouchere rabla. As dori sa stiu: Conteaza ... (vezi toată discuția)
Cum radiez o masina? aprilie1 aprilie1 Am o Dacie Break,de 2 ani sta pe butuci si vreau s-o radiez,fara a-mi cumpara alt autoturism.Am urmatoarele intrebari: 1-Remat-ul o poate lua din fata ... (vezi toată discuția)