Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dreptul familiei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dreptul familiei

Vizitele la pacientii aflati in terapie intensiva in spital si accesul la relatiile privind starea pacientului furnizate de medici sant permise numai rudelor de gradul 1 dar nu se respecta acest regulament este admisa intrarea un0r persoane care pretind dar nu au acesta calitate si care se substituie rudelor de gradul 1 fara a fi verificate..
Faceţi sesizare conducerii spitalului şi trimiteţi copie şi Ministerului Sănătăţii. Este vorba de neglijenţă în serviciu, dar, deşi deocamdată această infracţiune mai există în Codul Penal, dacă nu există o lege că la Terapie Intensivă sunt admise doar rudele de gradul I, ci doar regulament de ordine interioară a spitalului, nu aveţi ce face, decât să păziţi uşa secţiei ca bolnavul dvs. să nu fie deranjat.