Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Date de contact persoana disparuta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Date de contact persoana disparuta

Buna ziua,

Vrem sa vindem un apartament pentru care s-a facut deja succesiunea insa nu gasim o persoana trecuta in act. Am apelat la ajutorul politiei pentru a o gasi dar nu ne pot furniza nici un fel de informatie avand in vedere ca nu sunt intrunite conditiile Art5 Aliniat 1 din legea 677/2001 cu privire la datele care au caracter personal.
Ce cale legala putem urma pentru a putea afla ce s-a intamplat cu persoana in cauza si a putea demara procedura de vanzare a imobilului intr-un final?

Va multumesc,
Andrei Ilie
Ati desfasurat demersuri la serviciul de evidenta persoanelor?
Faceti verificari si la serviciul de stare civila de la ultimul domiciliu al persoanei cautate
Succes !
Avem o copie a buletinului persoanei valabil pana in 2019. S-au facut verificari si nu e de gasit acolo.