Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Înmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Înmatriculare auto

Recent am achizitionat o masina de la o doamna care acum este casatorita, dar masina o detinea pe numele vechi (cel inainte se casatorie). Dupa ce s-a casatorit si-a schimbat si domiciliul, din Bucuresti in jud. Ilfov. Pentru a deveni proprietarul masinii am nevoie de dovada ca nu are datorii de la ambele primarii? Si de la cea la care e inregistrata in prezent, dar si de la cea la care era inregistrata inainte de casatorie? Mi s-a cerut lucrul acesta si imi pare putin absurd. Cand te casatoresti e nevoie si de dovada ca nu ai datorii la stat?
Este necesar de certificat fiscal de la autoritatea fiscala unde este notata pe rol fiscal bunul mobil de la localitatea de domiciliu al vanzatorului