avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Valabilitate card de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Valabilitate card de sanatate

Îmi puteți spune, va rog frumos, cât timp mai e valabil cardul de sănătate după ce nu mai lucrezi. Am plecat prin acordul părților, in luna Martie și As dori sa știu cât mai pot folosi cardul. Mulțumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:40, 19 Martie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Drepturile de asigurare încetează după 3 luni de la ultima plată a contribuţiei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Valabilitate asigurare medicala angajat doriacristina doriacristina Buna ziua, Cat timp mai este valabila asigurarea medicala a angajatului a carui contract a incetat cu acordul partilor? Dar in cazul demisiei sau a ... (vezi toată discuția)
Plati asigurari medicale,cotizatii pensie,etc emil50 emil50 Buna ziua, La 31 oct 2015 am incheiat CM la firma la care lucram cu acordul partilor si as dori sa stiu ce am de facut pentru a ramane in sistemul ... (vezi toată discuția)
casmb geodumi geodumi Bună ziua, Situația sta astfel: în data de 31.07 mi-am încheiat activitatea cu acordul partilor(așadar, pana la data de 31.07 am beneficiat de calitatea ... (vezi toată discuția)