Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Valabilitate card de sanatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Valabilitate card de sanatate

Îmi puteți spune, va rog frumos, cât timp mai e valabil cardul de sănătate după ce nu mai lucrezi. Am plecat prin acordul părților, in luna Martie și As dori sa știu cât mai pot folosi cardul. Mulțumesc!
Drepturile de asigurare încetează după 3 luni de la ultima plată a contribuţiei.