avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 311 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Confidențialitate boala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Confidențialitate boala

Bună ziua!
Sunt seropozitiva de mai mult de 10 ani. Pruetena mea de o viata știe asta si de curând ne-am certat. Imi este frica sa nu dezvăluie celorlalți din jurul meu acest lucru. M-a amenințat indirect, a început să scrie mesaje unor prieteni să aibă grijă de sănătatea lor și că momentan nu le poate spune mai mult. Ce pot să fac? Există vreo lege sau ceva? Sunt disperată, vă rog să îmi spuneți ceva....multumesc
Cel mai recent răspuns: pascuoana , utilizator 16:53, 20 Martie 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce lege si ce articol din codul civil pot fi invocate intr-un ... ComN ComN Ce lege si ce articol din codul civil pot fi invocate intr-un proces de calomnie si jigniri. Multumesc. (vezi toată discuția)
Pot formule cerere de punerea sub interdictie impotriva unui grup infractional organizat? eusaisapte eusaisapte Pot formula cerere de punerea sub interdictie impotriva unui grup infractional organizat? Ma intereseaza punerea sub interdictie din interesul legitim al ... (vezi toată discuția)
Repararea prejudiciilor morale cerute de o persoana juridica multescu99 multescu99 Va rog sa-mi spuneti daca o persoana juridica poate sa ceara repararea prejudiciilor morale de la o institutie publica, care i-a lezat imaginea?Care este ... (vezi toată discuția)