Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divorț
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divorț

Buna! Am fost casatorita 8 luni, timp in care am ridicat pe banii de la nunta si pe munca tatalui meu o casa pe terenul socrilor, nu am facut acte la acea casa. Doresc sa stiu daca exista posibilitatea ca sa inaintez proces de partaj si sa cer partea mea din acea casa. Momentan sunt in proces de divort. As avea nevoie de un avocat din Arad pentru consiliere si care sa ma reprezinte
Buna ziua,
Cu privire la casa, aveti dreptul la 1/2 prin partajare.
Cu privire la avocat, cautati in baroul Arad sau .....
Acest site nu va poate PROPUNE avocat.