Forum Discuţii juridice Executare silită contestatie la executare
Discuție deschisă în Executare silită

contestatie la executare

buna ziua.astazi 22.03.2018 am avut un proces cu cei de la kruk in legatura cu o suma de bani datorata in urma unui credit bancar din 2008
instanta mi.a respins apelul invocand exceptia tardivitati.
Se mai poate face recurs sa intorc hotararea in favoarea mea?
La recursul de fond se poate castiga?
atasez rezolutia asa cum este redactata pe site
"Admite excep?ia tardivită?ii contesta?iei la executare invocată de intimată. Respinge contesta?ia la executare formulată de contestatorul C M în contradictoriu cu intimata SECAPITAL S.A.R.L. ca tardivă. Respinge cererea de întoarcere a executării silite formulată de contestatorul C m
M în contradictoriu cu intimata SECAPITAL S.A.R.L. ca neîntemeiată. Respinge cererea contestatorului de restituire a taxei judiciare de timbru ca neîntemeiată. Cu drept de apel în 10 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Slatina Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 22.03.2018.
dorudrg, utilizator
Dacă apelul ă fost tardiv introdus ati gresit.
Nu se mai poate face nimic.
intr.un fel asa este a fost introdus tardiv,in 2016 am primit executare silita cand lucram ,din cauza restructurarilor am plecat dela acestia .in 2017 m.am angat la o alta firma si am primit din nou acasa plicul ce continea executarea silita.eu am facut recurs in 15 zile la plicul care l.am primit in 2017,
un domn avocat de aici de pe site mi.a spus ca merge sa fac contestatie la plicul primit in 2017
Depinde ce anume vreți să contestați. Titlul executoriu poate fi contestat oricând în termen de 3 ani. Se mai poate contesta valoarea sumei, clauzele abuzive, întinderea creanței...

Nu mai puteți invoca prescripția, care este strict condiționată de termenul de 15 zile.
adica mai sunt sanse de castig al dosarului si care ar fi acestea?????