Forum Discuţii juridice Executare silită Am nevoie de o parere. Are rost sa fac apel?
Discuție deschisă în Executare silită

Am nevoie de o parere. Are rost sa fac apel?

Am primit urmatoarea solutie:
"Respinge excepţia netimbrării, excepţia tardivităţii introducerii contestaţiei, excepţia lipsei calităţii procesuale pasive, excepţia lipsei motivării, excepţia lipsei calităţii de reprezentant şi excepţia inadmisibilităţii invocate prin întâmpinare de Secapital S.a.R.L., ca neîntemeiate. Respinge contestaţia la executare formulată de contestatorul Ignat Adrian în contradictoriu cu intimatele Secapital S.a.R.L. şi Investcapital LTD, ca neîntemeiată. Respinge cererea de constatare a prescripţiei dreptului de a cere executarea silită formulată de contestatorul, ca neîntemeiată. Respinge cererea de cheltuieli de judecată şi cererea de restituire a taxei judiciare de timbru formulate de contestatorul Ignat Adrian, ca neîntemeiate. Cu drept de apel în termen de 10 de zile de la comunicare, cererea de apel putând fi depusă la Judecătoria Dorohoi. Pronunţată în şedinţă publică astăzi, 09 aprilie 2019."

Are rost sa merg mai departe cu apel?
Aveți motive de apel`? Care e motivarea instanței de a vă respinge contestația`? Ce scrie în motivare`?