avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 245 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării De ce la un credit ipotecar din 2012 bancile nu ...
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

De ce la un credit ipotecar din 2012 bancile nu refinanteaza pe o perioada mai mare de 5 ani?

Cei care au luat un credit ipotecar inainte de 31.10.2011 nu mai pot refinanta creditul pe o perioada mai mare de 5 ani. Am incercat la mai multe banci si am obtinut acelasi raspuns.Nu este discriminare din partea bancilor?

Alte discuții în legătură

Refinantare credit de nevoi personale cu ipoteca contractat dupa 31.10.2011 Alecsx83 Alecsx83 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea problema: am un credit de nevoi personale cu ipoteca pe 30 ani luat in 02.2012, adica dupa data de 31.10.2011 ... (vezi toată discuția)
Refinantare raisa0910 raisa0910 buna ziua am un credit imobiliar ipotecar obtinut in octombrie 2008 cu care am achizitionat o garsoniera de 40 mp, pot refinanta creditul prin prima casa? ... (vezi toată discuția)
Refinantare credit perta marian perta marian Cineva doreste sa refinanteze un credit de nevoi cu ipoteca pe o perioada mai mare de 5 ani. Conform reglementarilor BNR singurele credite care se pot ... (vezi toată discuția)