Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Plati pentru split TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Plati pentru split TVA

Buna ziua,
Pentru o firma care aplica split TVA de la 1 martie din ce cont considerati ca se poate plati TVA aferent februarie?
Multumesc anticipat.
george-neagu, moderator
Cont curent. Ordonanta 23 precizeaza expres. Veti plati din contul de TVA doar TVA aferenta facturilor emise dupa data de 01.03.2018.
multumesc

adema1980 a scris:

Cont curent. Ordonanta 23 precizeaza expres. Veti plati din contul de TVA doar TVA aferenta facturilor emise dupa data de 01.03.2018.