Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Care sunt condițiile legale în care pot vinde ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Care sunt condițiile legale în care pot vinde produse alimentare făcute cu materie primă producție proprie?

Buna ziua,

Care sunt conditiile legale prin care pot oferi mancare cu produse din propria curte: gradina de legume(zarzavat, suc de rosii, salate etc.), livada(gemuri, nectar, compoturi etc.), vita de vie(must, vin, tuica), pasari (gaini, curcani, rate etc.) crescute la curte, peste prins de mine?

Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~
Avem deja pensiunea, doar ca legislatia prevede cumpararea produselor de la magazin. Nu vreau sa le dau oamenilor crenvusti, salam, oua de la supermarket. In zona nu exista producatori locali. Acitivitatea o desfasuram pe PFA CAEN 5520.

Multumesc.