avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Contributia la fondul de pensii pilonul II
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Contributia la fondul de pensii pilonul II

Buna ziua,

Am o intrebare legata de fondul de pensii pilonul II. Daca o persoana isi pierde locul de munca si nu mai contribuie temporar la acest fond de pensii, se pierde sau se diminueaza suma acumulata pana in momentul pierderii locului de munca/contributiei la fond?

Luminita T.

Alte discuții în legătură

Pensie privata alexiastefania alexiastefania Buna seara! Am contribuit trei ani la pilonul I de pensii private, iar in octombrie 2012 am incetat contractul de colaborare cu firma la care am lucrat.Am ... (vezi toată discuția)
Pensie pilonul 2 viorel1969 viorel1969 Cotizatia la pensie catre pilonul 2 va afecta punctajul la pensia de stat ? Doi colegi angajati in acelasi an , la acelasi loc de munca , cu acelasi salariu ... (vezi toată discuția)
Pensie privata pilon 2 georgetag georgetag as dori sa ma lamuriti in legatura cu pensiile private: -care sunt termenele limita de inscriere, - de cand a intrat in vigoare, -care este dobanda la ... (vezi toată discuția)