Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Taxa salubrizare sector 4
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Taxa salubrizare sector 4

Buna ziua,
Am 2 firme cu sediul social inregistrate in apartamentul in care locuiesc. Trebuie sa platesc aceasta taxa de salubrizare pentru ambele firme in conditiile in care nici una nu are activitate .
Consider aceasta un abuz.
Cei care sunt in aceeasi situatie cum procedati?

Eliza11, utilizator
Unii plătesc, alții au ales fie sa nu plătească cu consecința executării silite alții preferă să conteste ...Depinde de fiecare persoană cum alege să-si gestioneze relația cu DITL.

Ok. Intrebarea mea acum este daca exista vreun grup de persoane care s au adunat impreuna cu un avocat sa de a in judecata Primaria Sector 4 pentru acest abuz. De unul singur e greu. Fiind mai multi se poate lua in seama cererea. Daca da as dori sa ma alatur .
Multumesc.