avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... se poate construi pe un teren fara front stradal?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

se poate construi pe un teren fara front stradal?

detin un teren care nu are front stradal ,are doar o intrare de 4.5m ,in rest fiind izolat de alte proprietati,este intravilan,pot construi pe el?

Alte discuții în legătură

Conditii sa poti vinde teren intravilan Lia7933 Lia7933 As dori sa stiu daca un teren intravilan pt a fi vindut trebuie sa aiba o anume minima suprafata si cit anume front stradal . Terenul a avut o casa inainte ... (vezi toată discuția)
Aprobare modificare regim teren din spatiu rezidential in spatiu comercial? MariusAnton84 MariusAnton84 Buna ziua. Am o parcela de pamant de aproximativ 30x100 mp (30 fiind frontul stradal) din care, conform planului urbanistic doar primii 50m (jumatate din ... (vezi toată discuția)
Autorizatie constructie pe un teren cu unica deschidere un drum de servitute madalinaiftime madalinaiftime Buna seara, Intrebarea mea ar fi:se poate diviza o gradina a carei parte din spate are iesire pe un drum de servitute?practic terenul ar fi inconjurat din ... (vezi toată discuția)