avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire Taxa de mediu

Buna ziua!
Am platit taxa de timbru a unui vehicul in iulie 2016,in valoare de 996 RON.
Plata a fost facuta la ANAF Sectorul 6.
As dori sa recuperez aceasta taxa si as vrea sa stiu:
1)Mai este nevoie,in momentul de fata,de alte acte in afara cererii de restituire?Unde as putea gasi noul model de cerere?
2)cererea se depune tot la ANAF sector 6?
3)in cat timp voi primi banii inapoi?
Multumesc anticipat!
Ultima modificare: Luni, 9 Aprilie 2018
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa mediu getagoghie getagoghie BUNA ZIUA, AS DORI SA STIU CUM POT SA PRIMESC BANII INAPOI DE LA TAXA DE MEDIU PLATITA IN IULIE 2016. FUNCTIONARII ANAF MI-AU SPUS CA NUMAI PE BAZA DE ... (vezi toată discuția)
Recuperare diferenta dobanda taxa inmatriculare Bobonex Bobonex In anul 2008 am achizitionat si inmatriculat un autoturism cumparat din Germania, pentru care am platit taxa de inmatriculare aprox. 5000 ron.In luna iulie ... (vezi toată discuția)
Recuperare diferenta dobanda taxa inmatriculare!!! Bobonex Bobonex In anul 2008 am achizitionat si inmatriculat un autoturism cumparat din Germania, pentru care am platit taxa de inmatriculare aprox. 5000 ron.In luna iulie ... (vezi toată discuția)