Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituire Taxa de mediu
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituire Taxa de mediu

Buna ziua!
Am platit taxa de timbru a unui vehicul in iulie 2016,in valoare de 996 RON.
Plata a fost facuta la ANAF Sectorul 6.
As dori sa recuperez aceasta taxa si as vrea sa stiu:
1)Mai este nevoie,in momentul de fata,de alte acte in afara cererii de restituire?Unde as putea gasi noul model de cerere?
2)cererea se depune tot la ANAF sector 6?
3)in cat timp voi primi banii inapoi?
Multumesc anticipat!
george-neagu, moderator