Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cheltuieli judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cheltuieli judecata

Buna ziua,

Va rog mult sa ma lamuriti in urmatoarea problema.
Am castigat un proces (ca parat) si cheltuielile de judecata au fost respinse pe motiv ca nu s-a facut dovada lor.

Ce mai pot face in acest caz sa-mi recuperez banii? Se pot cere in recurs aceste cheltuieli? Se pot dovedi in recurs daca pe fond nu s-au dovedit? Sunt sanse ca acestea sa fie admise? Daca se pot cere in recurs, cheltuielile pentru recurs pot fi adaugate la celelalte?

Multumesc!
Vor trebui pretinse pe cale separată
Puteti formula actiune separata prin care sa cereti plata cheltuielior de judecata in termenul de prescriptie de 3 ani.
Vă mulțumesc! În cazul în care deschid proces nou pt asta, cheltuielile procesului nou se vor putea cere la un loc cu celelalte?