avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 536 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cine are calitate procesuală pasivă...?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cine are calitate procesuală pasivă...?

1. Are calitate procesuală pasivă, PRIMĂRIA SECTOR 6, BUCUREȘTI – prin Primar, în cererea de anulare a unui înscris realizat în anul 1997, la care a participat prin Serviciul Autorizații în Construcții ?
2. Cine are calitate procesuală pasivă, în acțiunea în anulare a acestui înscris întocmit în 1997 ?
Cel mai recent răspuns: viktorV , utilizator 16:20, 29 Aprilie 2018
Paratul/intimatul are calitate procesuala pasiva.
Stimate Domn și Prieten,
Este clar, faptul că, „Pârâtul/intimatul are calitate procesuală pasivă”.
Dar, ...revedeți vă rog, exact întrebarea mea și, în special anul realizării înscrisului ce trebuie atacat - 1997.

PRIMĂRIA SECTOR 6 - BUCUREȘTI – prin Primar sau
PRIMĂRIA MUNICIPIULUI BUCUREȘTI – prin Primar.

Dumneavoastră sunteți o personalitate demnă de tot respectul pe Forum.
Nu vă acuz de ... lasconschisme... !
Iertată să-mi fie trimiterea/sugestia....

Cu bine.
Cu stimă,
Ultima modificare: Duminică, 29 Aprilie 2018
viktorV, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine poate sa-mi explice? Tatiana44 Tatiana44 :((buna ziua, Proces cu primaria locala se accepta. Primaria Mun bucuresti face recurs. decizia: .Admite recursul. Modifică în parte sentinţa civilă ... (vezi toată discuția)
Calitatea procesuala pasiva a primariei viktorV viktorV Bună ziua ! Vreau să solicit anularea în instanță, a unui înscris - PROCES-VERBAL DE RECEPȚIE LA TERMINAREA LUCRĂRILOR - semnat în 1997, la care a ... (vezi toată discuția)
Calitatea procesuala pasiva a primariei flocaviviana flocaviviana Dragi colegi, O problema interesanta care se tot discuta prin salile de sedinta. CAPACITATEA PROCESUALA PASIVA A PRIMARIEI. Speta este simpla de tot. O ... (vezi toată discuția)