Forum Discuţii diverse Anunturi de angajare Curs formare profesională
Discuție deschisă în Anunturi de angajare

Curs formare profesională

Bună ziua,vreau să mă angajez la o nouă firmă unde voi susține un curs de doua săptămâni. Care e suma maxima legala care ar trebui sa o plătesc în caz că părăsesc locul de munca in următori trei ani? Să știu dacă are rost macar sa mă prezint la interviu :)
Mulțumesc
Nu prea inteleg legea si as dori niste explicati daca se poate
Firma care mi a spus ca e interesata sa ma angajeze mi a spus cand am vorbit la telefon ca voi face un curs de doua saptamani in alt oras,asta inseamna doua saptamani cazare+curs ca si costuri pentru acel angajator.
In ce conditii angajatorul imi poate cere printr-un act aditional sa platesc suma x in cazul in care parasesc acel loc de munca?
Nicu9405, utilizator
In caz ca nu vreau sa fac un curs de formare profesionala se poate legal sa fiu concediat ,sau obligat sa il fac?