Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cununie civila cu viza de flotant in mun. Bucuresti
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cununie civila cu viza de flotant in mun. Bucuresti

Buna ziua! In situatia in care domiciuliul din C.I. se afla in jud. Neamt, iar resedinta stabilita prin viza de flotant se afla in mun. Bucuresti, pot sa ma cunun civil in Bucuresti? Va multumesc mult!
Pentru ambii ?
Doar eu detin viza de flotant, viitorul sot are domiciliul si resedinta in jud. Arges.
Edeea a scris:
Buna ziua! In situatia in care domiciuliul din C.I. se afla in jud. Neamt, iar resedinta stabilita prin viza de flotant se afla in mun. Bucuresti, pot sa ma cunun civil in Bucuresti?

Da.
Este suficient că aveți dvs. viză de reședință, singura condiție e să fie valabilă cel puțin până la data oficierii căsătoriei.
Multumesc pentru ajutor, o zi frumoasa!
Mulțumesc, casă de piatră :)