avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 505 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Concesiune teren prop. publica.
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Concesiune teren prop. publica.

Buna ziua! Ma intereseaza sa stiu ce lege reglementeaza regimul concesiunilor imobilelor proprietate publica ale unei unitati administrativ teritoriale. Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Diana Bleoca , utilizator 18:12, 17 Aprilie 2018
OUG nr. 54 din 28 Iunie 2006, privind regimul contractelor de concesiuni de bunuri proprietate publica, publicat in M.O. nr. 569 din 30 Iunie 2006, forma consolidata din 21 Ianuarie 2017
coroborat cu
- Hotararea nr. 168 din 14 Februarie 2007, pentru aprobarea Normelor Metodologice de aplicare a Ordonantei de Urgenta a Guvernului nr. 54/2006 privind regimul contractelor de concesiune de bunuri de proprietate publica
- Legea nr. 22 din 11 Ianuarie 2007 pentru aprobarea OUG 54 din 2006 privind regimul contractelor de concesiune de bunuri proprietate publica, publicat in M.O. nr. 35 din 18 Ianuarie 2007
Multumesc mult!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie ref. contract de concesiune elmaxtra elmaxtra Ma intereseaza sa stiu daca se pot realiza parteneriate intre 2 societati pentru o concesiune locatie privat-privat , in vederea realizarii de investitii, ... (vezi toată discuția)
Reziliere contract concesiune nicucont nicucont Primaria care mi-a concesionat un teren loc de casa, In baza unei hotarari judecatoresti, a obtinut dreptul de reziliere a contractului de concesiune. Primaria ... (vezi toată discuția)
Se aplica oug 34/2006? Augusta2010 Augusta2010 Ca urmare a aparitiei Ordinului nr. 541/2009, primariile au obligatia de a incheia doar contracte de concesiune a pasunilor pentru punerea in valoare a ... (vezi toată discuția)