Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Înmatriculare auto
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Înmatriculare auto

Bună ziua, am cumpărat în urmă cu o luna o mașină, bineînțeles că respectivul nu era proprietar, o cumpărase de la proprietar dar fără să o înmatriculeze pe numele lui, și eu am doar o copie a buletinului proprietarului și un contract de vânzare cumpărare încheiat între mine și acest cămătar. M-am informat la primăria de unde a fost proprietarul mașinii, nu are datorii, dar nu am cum să dau de fostul proprietar dacă ar vrea să mă ajute indirect să mergem la primărie să obțin fiscalul să o pot transcrie. Mă puteți ajuta cu un sfat, ce aș putea face să o pot transcrie?
Proprietarul din CIV nu mai poate sa va elibereze certificat fiscal deoarece cu scopul stoparii impunerii de obligatii aferent vehicul instrainat vanzatorul a radiat din evidenta fiscala vehiculul