Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Raspuns Noitficare Prealabila
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Raspuns Noitficare Prealabila

Buna ziua,
As avea o intrebare.
Am primit pe e-mail de la o Autoritate Contractanta, un raspuns la o Notificare Prealabila, in data de 26.04.2014.
Astazi, 02.05.2018 a venit raspunsul si prin intermediul postei.
In acest caz, cum calculez zilele in care pot face contestatie? Incepand de la primirea e-mail-ului (26.04.2018), sau de la primirea prin posta (02.05.2018).
Va multumesc
Bună ziua!

De la data primei comunicări, întrucât atunci ați luat la cunoștință despre conținutul notificării.

Cele bune!

Va multumesc frumos!
O zi buna!
Oricare din date pentru care este confirmare de primire (dovada primirii).
Toate notificările şi actele procedurale se transmit prin poştă, fax şi/sau mijloace electronice, cu confirmare de primire.
- Art. 16, alin. (5) din L 101/2016

Macar ca idee, daca practic raspunsul nu va mai ajuta ...
Va multumesc frumos!