Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Rampa pentru o persoana aflata in scaun cu rotile
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Rampa pentru o persoana aflata in scaun cu rotile

Buna ziua, situatia este urmatoarea.... Avem un vecin batran in scaun cu rotile care necesita cat mai urgent o rampa peste cateva trepte din casa scarii. Altfel nu are cum sa iasa din bloc. Vecinii refuza sa faca o investitie de acest gen, pe motiv ca in ultima perioada s-au facut diverse reparatii si nu sunt dispusi sa mai cheltuiasca bani pt altceva. Ce se poate face in aceasta situatie? Exista o lege care poate obliga asociatia sa faca aceasta investitie?
Nu exista dispozitie in vigoare care sa oblige asociatiile de proprietari sa execute rampe de acces pentru deplsare carucioare persoane cu dizabilitati
Analizati varianta economica de realizat rampa din material metalic
Vecinii dvs. sunt carcotasi.
Va pot trimite un model de rampa care poate fi folosita in astfel de cazuri. Se poate construi de 1 persoana priceputa in 2-3 ore.
Dati-mi o adresa de mail, unde pot sa va trimit cateva imagini si o sa vedeti cat de simplu este.

Stima, AG.
V-am trimis mesaj privat cu adresa de mail. Multumesc

Adam Grecu a scris:

Vecinii dvs. sunt carcotasi.
Va pot trimite un model de rampa care poate fi folosita in astfel de cazuri. Se poate construi de 1 persoana priceputa in 2-3 ore.
Dati-mi o adresa de mail, unde pot sa va trimit cateva imagini si o sa vedeti cat de simplu este.

Stima, AG.

Buna ziua. V-am trimis mesaj privat. Multumesc.

Adam Grecu a scris:

Vecinii dvs. sunt carcotasi.
Va pot trimite un model de rampa care poate fi folosita in astfel de cazuri. Se poate construi de 1 persoana priceputa in 2-3 ore.
Dati-mi o adresa de mail, unde pot sa va trimit cateva imagini si o sa vedeti cat de simplu este.

Stima, AG.

MirelaDiana, utilizator
Bună ziua, vă rog frumos să-mi trimiteți și mie, penrtu că tatțl meu e cu handicap grav și nu pot pe scări singură să îl duc jos. Mulțumesc frumos.