Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarse anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarse anticipata

Buna ziua! Sunt nascuta in anul1959, am lucrat in Romania 24 de ani, dintre care 10ani am fost pensionata pe caz de boala. Actualmente lucrez legal in Spania de 13 Ani , pot sa ma pensionez anticipat? Va multumesc!!!
Mita007, utilizator
Nu.
In conditia de stagiu pentru pensie anticipata sau anticipata partiala nu intra si stagiul asimilat(pensie de invaliditate).