avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionarse anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionarse anticipata

Buna ziua! Sunt nascuta in anul1959, am lucrat in Romania 24 de ani, dintre care 10ani am fost pensionata pe caz de boala. Actualmente lucrez legal in Spania de 13 Ani , pot sa ma pensionez anticipat? Va multumesc!!!
Ultima modificare: Luni, 7 Mai 2018
Mita007, utilizator
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 22:02, 7 Mai 2018
Nu.
In conditia de stagiu pentru pensie anticipata sau anticipata partiala nu intra si stagiul asimilat(pensie de invaliditate).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ma pot pensiona? Berbecut 64 Berbecut 64 Am virsta de 54 de Ani.Am lucrat cu carte de munca 24 de Ani in Romania si alti 11 Ani in Spania tot legal.La ce virsta pot iesi la pendiente.? (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata ciubotarudan ciubotarudan Cand m-as putea pensiona anticipat sau patrial anticipat , avand urmatoarele date : sex masculin , nascut 20.06.1954 , 18 ani si 6 luni CIM ( din care 13 ... (vezi toată discuția)
Dilema pensionare anticipata Inna 05 Inna 05 Buna ziua Daca sunt nascuta in 05.1954, actualmente pensionata pe caz de boala din 03.2007, cu o vechime de 29 de ani si 8 luni, in ce conditii pot ... (vezi toată discuția)