Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... Auto euro 4
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

Auto euro 4

Buna ziua!Am inteles ca ar exista un proiect de lege prin care s ar interzice,începând cu Ianuarie 2018 circulația autoturismelor euro 4,cu an de fabricație înainte de 2010,prin centrul municipiului București.Sau le este permisă trecerea contra unei taxe.Nu stiu despre ce ordonanța este vorba sau dacă este posibil sa se pună in aplicare acest lucru.Ma puteți ajuta cu o lămurire!?Multumesc!
Exista propunerea unui consilier al CGMB, din cate am inteles ....propunere neagreata momentan de primarul general.
danyo, utilizator
Multumesc mult pentru promptitudine!