avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Studiile în economie cu specializarea management sunt ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Studiile în economie cu specializarea management sunt studii financiar _ contabile?

Buna ziua,
O persoana care a absolvit facultatea de economie și administrarea afacerilor, cu diploma pe care scrie licențiat în economie cu specializarea management - sunt considerate studii financiar-contabile?
Pentru un concurs de administrator financiar la o școală.
Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Cerinte incadrare studii superioare contabil! ctinagl ctinagl Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in privinta unei probleme. Am terminat in 2008 specializarea Informatica Economica din cadrul Facultatii de Stiinte Economice ... (vezi toată discuția)
Diploma de licenta relyrely2010 relyrely2010 In anul 2006 m-am inscris la Facultatea de Management Turistic si Comercial din cadrul Universitatii Dimitrie Cantemir pentru a-mi completa studiile si sa pot ... (vezi toată discuția)
Functionari publici - conditii de ocupare a unei functii boboc33 boboc33 Vreau sa particip la un concurs pentru ocuparea functiei de sef serviciu financiar-contabilitate, impozite si taxe locale in cadrul unei primarii, dar... ... (vezi toată discuția)