Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Serviciul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Serviciul

Poți întrerupe concediul de odihna cu concediul medical?
Da, se poate face asa ceva.

Codul Muncii
art.145
(5) In situatia in care incapacitatea temporara de munca sau concediul de maternitate, concediul de risc maternal ori concediul pentru ingrijirea copilului bolnav a survenit in timpul efectuarii concediului de odihna anual, acesta se intrerupe, urmand ca salariatul sa efectueze restul zilelor de concediu dupa ce a incetat situatia de incapacitate temporara de munca, de maternitate, de risc maternal ori cea de ingrijire a copilului bolnav, iar cand nu este posibil urmeaza ca zilele neefectuate sa fie reprogramate.
....