Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... clauza de confidentialitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

clauza de confidentialitate

buna ziua,
as dori sa aflu ce se inatmpla daca in fisa postului exista o cluza cum ca timp de 2 ani nu pot sa ma angajez la lta firma de acelasi profil,dar eu nu primesc nici o indemnizatie de cofidentialitate si am contract de munca pe timp de 6 luni.
dupa aceste 6luni pot sa ma angajez la alta firma de acelasi profil fara a trebui sa suport consecinte?
va multumesc!

contractul de munca e pe perioda determinata,si in contractul meu de munca nu e vorba despre vreo clauza e ori in fisa postului sau contractul colectiv de munca de la firma.eu nu am primit niciodata vreo compensatie materiala pentru aceasta clauza pana acum.eu nu am copii dupa toate actele semnate,numai dupa contractul de munca,pot cere aceste copii pentru a stii despre ce e vb exact.
arad107, utilizator
@pneagu

Pai asta am spus si eu :D
Tocmai de aceea am dat ambele definitii (atata clauzei de neconcurenta cat si a celei de confidentialitate), pentru a se sesiza confuzia.
depinde de clauyele semnate in contract