Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe numele mamei în cont bancar

Bună ziua. Cum pot sa schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe numele mamei(eu). Specific noi nu am fost căsătoriți și nu suntem
Va adresati cu o cerere la AJPIS - Schimbare reprezentant legal -, unde veti atasa :copie carte de identitate reprezentant legal vechi şi reprezentant legal nou , copie certificat nastere copil , si dupa caz - sentinta divort, certificat casatorie, declaratia scrisa de acord a fostului titular
Ma numesc Gonczi Alexandru am o fetiță de 6 anișori suntem căsătoriți legal ea a plecat din țară alocația fetei ăi pe cardu ei cum pot să trec alocația pe numele meu
@ Gonczi

Va adresati cu o cerere la AJPIS - Schimbare reprezentant legal -, unde veti atasa :copie carte de identitate reprezentant legal vechi şi reprezentant legal nou , copie certificat nastere copil , si dupa caz - sentinta divort, certificat casatorie, declaratia scrisa de acord a fostului titular
Buna ziua se poate face transferul în orice oras ?
Buna ziua . Am depus actele sa fie alocația pe numele meu , și a venit pe numele soțului , de ce oare ?