avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 382 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Cum schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Cum schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe numele mamei în cont bancar

Bună ziua. Cum pot sa schimb alocatia copilului de pe numele tatălui pe numele mamei(eu). Specific noi nu am fost căsătoriți și nu suntem
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:51, 10 Aprilie 2023
Va adresati cu o cerere la AJPIS - Schimbare reprezentant legal -, unde veti atasa :copie carte de identitate reprezentant legal vechi şi reprezentant legal nou , copie certificat nastere copil , si dupa caz - sentinta divort, certificat casatorie, declaratia scrisa de acord a fostului titular
Ma numesc Gonczi Alexandru am o fetiță de 6 anișori suntem căsătoriți legal ea a plecat din țară alocația fetei ăi pe cardu ei cum pot să trec alocația pe numele meu
@ Gonczi

Va adresati cu o cerere la AJPIS - Schimbare reprezentant legal -, unde veti atasa :copie carte de identitate reprezentant legal vechi şi reprezentant legal nou , copie certificat nastere copil , si dupa caz - sentinta divort, certificat casatorie, declaratia scrisa de acord a fostului titular
Buna ziua se poate face transferul în orice oras ?
Buna ziua . Am depus actele sa fie alocația pe numele meu , și a venit pe numele soțului , de ce oare ?

Alte discuții în legătură

Întrebare jianuromica jianuromica Ce acte îmi trebuie ca alocația copilului meu de 9 ani să vină pe numele meu (dosarul fiind pe numele soției) aceasta fiind plecată din România ... (vezi toată discuția)
Schimbare titular alocatie costy80 costy80 cum pot sa trec alocatia pe card,alocatia este pe numele fostei sotii.ea este plecata din tara .nu mai convietuim impreuna de 10 ani copilul fiind la mine de ... (vezi toată discuția)
Alocație copil Cristian 10 Cristian 10 După divorț la notar cei 2 au hotărât că minorul sa locuiască la unul din părinți, părinte care va beneficia si de alocația acestuia. Minorul între ... (vezi toată discuția)