Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Materii admitere in magistratura
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Materii admitere in magistratura

Stie cineva din cartile carui autor se mai invata pentru admiterea in magistratura?
Nu mai exista bibliografie recomandata cum exista in urma cu cativa ani. Exista doar tematica. In general sunt apreciate cursurile si tratatele profesorilor din marile centre universitare, ale autorilor cu un anumit prestigiu.
puteti gasi recomandari pe topicul admitere inm 2010 , la pag 1
Eu am cumparat cartea"Teste grila pentru magistratura,avocatura si examenul de licenta" editia a -III-a,actualizata aprilie 2009 ,editata de "JURITEST",elaborata de Viorel Voineag. Sunt convinsa ca daca vom sti rezolva aceste teste(drept civil,drept procesual civil,drept penel,drept procesual penal)ne vom putea prezenta la orice concurs din domeniul juridic.Iar pentru a sti raspunsurile banuiesc mai ai cursurile dupa care ai invatat in facultate.Daca nu,iti recomand sa le cumperi.