avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 578 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Majorare pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Majorare pensie alimentara

Buna.Cererea pentru majorarea pensiei alimentare,pentru copii,se depune la tribunalul unde locuiesc minorii impreuna cu mama,sau la adresa paratalui?Daca trebuie depusa la tribunalul unde locuieste paratul,ce pasi trebuiesc efectuati,tinand cont ca locuiesc la 650 km de adresa acestuia.Multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 16 Mai 2018
Gianina Silvana, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gianina Silvana , utilizator 20:09, 16 Mai 2018
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am nevoie de un sfat yarrrns yarrrns In urma sentintei date de tribunal instanta sa pronuntat in favoarea mea . instanta incuviinteaza ca prezenta ordonanta sa se execute fara somatie ,si fara ... (vezi toată discuția)
Durata proces Angelicastan Angelicastan Buna ziua.In data de 13.02.2020 a fost înregistrat la tribunal,dosarul pt majorarea pensiei de intretinere,iar pe data de 11.03.2020 a fost ultima ... (vezi toată discuția)
Pensia alimentara dupa 18 ani spiridon vasilica spiridon vasilica Buna ziua! Cum se procedeaza cu pensia alimentara atunci cand copilul va implini 18 ani? Fiica mea este clasa a 11a, va implini in curand 18 ani. (vezi toată discuția)