Forum Discuţii juridice Executare silită Proprire amenda circulatie
Discuție deschisă în Executare silită

Proprire amenda circulatie

Buna ziua,

Am primit azi de la Angajator o informare, cum ca mi sa infiintat o proprire de 168 lei. Atasat am primit si o "ADRESA de infiintare a propririi" emisa de Directia Venituri Locale Sector 2 / Serviciu recuperare creante.
In adresa scrie ca trebuie sa platesc o amenda de circulatie cu titlul executoriu 49884/30.10.2017 + cheltuieli de executare.
Unde pot afla despre ce amenda e vorba?
Singura amenda pe care am avuto a fost acum 6-7 ani, pentru "traversare neregulamentara" pe care am platito la Posta. Intre timp nu am primit vreo notificare, instiintare sau sa am vreo sesizare de la primarie...
Locuiesc in jud Ilfov, nicidecum in sector 2...
Ati platit-o la posta, dar ati anuntat pe cineva, ulterior platii, ca ati platit-o la posta. Daca da, pe cine ati anuntat si cum, adica in ce mod ati anuntat? Si doi, mai aveti chitanta?
Nu mai am chitanta... Nici macar nu stiu daca este vorba de acea amenda...Unde pot afla despre ce amenda e vorba?
La institutia care a emis adresa de infiintare a popririi.