Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendare permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendare permis

Buna ziua, in urma pierderii recursului, cand trebuie predat permisul , de cand se suspenda: in 15 zile dupa primirea deciziei de suspendare sau in 15 zile dupa pronuntare, fara a avea decizia?
15 zile de la pronuntare.
Raspunsul nu a fost dat in ziua recursului. Cum pot afla ce este scris in decizie? Am aflat indirect... Cum trebuie sa procedez? Tinand cont ca procesul a avut loc in alt oras? Este adevarat ca se poate prelungi perioada de suspendare cu inca 30 zile dc nu sunt respectate cele 15 zile?