Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Hotararile adunarii generale
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Hotararile adunarii generale

Buna ziua,

In legea 230/2007 , art 25 alin 4 se mentioneaza urmatoarele:
(4) Hotărârile adunărilor generale se consemnează în registrul
de procese-verbale al asociaţiei de proprietari, se semnează de
către toţi membrii comitetului executiv şi se comunică, în scris,
tuturor proprietarilor.

As dori sa stiu in cat timp de la constituirea adunarii generale trebuie sa se faca comunicarea hotararilor.

Multumesc
darina123, utilizator
Nu este un timp anume prevăzut de la adunare pană la comunicarea prin afișarea la avizier , insă dacă hotărarie A.G. iși produc efectul acestea trebuie anunțate astfel ca proprietariii să cunoască modificări din C.E. sau rate la lucrări de reparații. astfel spus hotărarile luate in A.G. .
Legiuitorul nu a prevazut termen comunicare hotarari ale adunarii generale
~ Conținut șters la cerere ~
O decizie a Instanței nu modică legea . dacă luam in calcul cate decizii au dat Instanțele pe alte legi pe lucruri mult mai grave decat cazul de față .
Inainte de a ataca a-ți fost informat de convocarea și posibil și de reconvocarea a Adunării Generale cu subiectele puse in dicuție . Dacă vă interesa ce s-a hotarat puteați cere informații nu să așteptați pănă se afișează hotarările luate in ședință .
~ Conținut șters la cerere ~